29 Maj 2017

Teknologji

Filloi seminari për ngritjen e bashkëpunimit për siguri kibernetike

Prishtinë, 25 maj - Seminari për ngritjen e bashkëpunimit ndër-institucional për siguri kibernetike i organizuar nga Ministria e Punëve të Brendshme me mbështetjen e Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë (OSBE), ka filluar të mbahet sot.Lexo

MPB dhe OSBE organizojnë seminar për siguri kibernetike

Prishtinë, 25 maj - Ministria e Punëve të Brendshme, me mbështetjen e Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë (OSBE), organizon seminarin dy ditor për ngritjen e bashkëpunimit ndër-institucional për siguri kibernetike.Lexo

Gjilani nis implementimin e platformës Web Gis

Gjilan, 22 maj - “Qytetarët e Gjilanit janë respektues të ligjit, të përgjegjshëm gjatë zhvillimit dhe njëkohësisht bashkëpunues të vendosur të Drejtorisë së Urbanizmit, për të ruajtur planifikimin urban dhe gjithashtu janë aktiv në përmbushjen e obligimeve për ndërtime konform rregullave legale”, ka thënë në konferencën me gazetarët, drejtori Drejtorisë së Urbanizmit, Planifikim dhe Mbrojtje të Mjedisit, Valon Shefkiu.Lexo

Ukraina bllokon qasjen ndaj disa faqeve ruse në internet

Kiev, 18 maj - Zyrtarët amerikanë thanë se po ndjekin nga afër një urdhër të qeverisë ukrainase, për bllokimin e qasjes ndaj një numri faqesh elektronike ruse, në raundin e fundit të sanksioneve lidhur me aneksimin e Krimesë nga Rusia në vitin 2014.Lexo

Gjendja e përgjithshme për sigurinë kibernetike është stabile

Prishtinë, 17 maj - Këshillit Shtetëror për Siguri Kibernetike të Republikës së Kosovës i udhëhequr nga zëvendësministri i Punëve të Brendshme, Behar Selimi vlerëson se gjendja e përgjithshme për sigurinë kibernetike në vend momentalisht është stabile. Lexo

Ukraina vë sanksione ndaj kompanive ruse të internetit

Kiev, 17 maj - Ukraina vendosi të martën sanksione ndaj grupit më të madh rus të internetit Yandex dhe disa kompanive tjera të njohura të internetit, me arsyen se donte të mbrohej nga sulmet kibernetike.Lexo

previous

1-6 Nga 2398

next
Prishtina International Airport Adem Jashari / Limak Kosovo
Nr. Fl. Nga Statusi
XQ5150AntalyaSCHEDULED 04:52
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED 08:30
EZS1483GeneveESTIMATED 08:35
TB1651BrusselsESTIMATED 08:50
WK402ZurichESTIMATED 08:55
Nr. Fl. Për Statusi
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:20
OS770ViennaSCHEDULED 07:10
EZS1484GeneveESTIMATED 09:20
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED 09:25

© Copyright - Agjencia - Ekonomia - 2005 - 2015 - All Rights Reserved | Powered by Refresh