20 Korrik 2017

Ngjarjet e datës 14 prill 2017

- Kryeministri Isa Mustafa merr pjesë në mbledhjen e Qeverisë së Republikës së Kosovës. (Ndërtesa e Qeverisë, ora 9:00 - anulohet)

- Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, pret në takim senatorin amerikan dhe mikun e Kosovës, John McCain. (Kabineti i Presidentit, ora 9:30)

- Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit me kryetarët e grupeve parlamentare. (Ndërtesa e Kuvendit, salla C 301, ora 10:00)

- Nis punimet konferenca njëditore “Diplomacia e Qyteteve: Qeverisja, zhvillimi lokal dhe marrëdhëniet me jashtë”. (Hotel “Theranda”, në Prizren, ora 10:00)

- Nën patronatin e kryeparlamentarit Kadri Veseli, mbahet tryezë për dividentën demografike të Kosovës, hulumtim i realizuar nga UNICEF-i. (Hotel Emerald, ora 11:00)

- Aktivistë dhe përfaqësues të organizatave të shoqërisë civile, protestojnë të bashkuar për të kërkuar që vendimi mbi dënimin që i është shqiptuar vrasësit të viktimës së dhunës në familje, të ndjerës Zejnepe Berisha, të ankimohet nga prokuroria dhe të kërkohet dënim maksimal për kryerjen e veprës penale. (Sheshi Zahir Pajaziti, ora 12:00)

- Ministri i Arsimit Shkencës dhe Teknologjisë, Arsim Bajrami do të  merr pjesë në takimin me drejtorë të Institucioneve parashkollore dhe drejtorë të SHFMU të Kosovës. (Ambientet e Fakultetit të Edukimit, ora 12:00)

- Komisioni për Punë të Brendshme, Siguri dhe Mbikëqyrjen e Forcës së Sigurisë së Kosovës në bashkëpunim me qendrën kërkimore për Politikat e Sigurisë dhe Friedrich Ebert Stiftung, organizon tryezën me temë: Çka të bëjë Parlamenti për FSK-në? (Ndërtesa e Kuvendit, salla N-506, ora 13:00)

- Bëhet promovimi i librit ''Heshtja që flet'' i poetes Arjana Gucati. (Shtëpia e Kulturës ''Hasan Pishtina'' në Skënderaj, ora 13:00)
 
- Kryeministri Isa Mustafa mban takim me bizneset e regjionit të Prizrenit  (Hotel Theranda në Prizren, ora 14:00)

- Kryeministri Isa Mustafa dhe kryetari i Odes Ekonomike të Kosovës, Safet Gërxhaliu zhvillojnë një vizitë në Kompaninë “Abi”. (Fabrika Abi, ora 15:00)
 
- Kryeministri Isa Mustafa dhe kryetari i Odes Ekonomike të Kosovës, Safet Gërxhaliu zhvillojnë një vizitë në Kompaninë “Hoti”. (Rr. Prizren - Suharekë, kilometri i 3 në dalje të Prizrenit, ora 15:30 )     
Prapa

© Copyright - Agjencia - Ekonomia - 2005 - 2015 - All Rights Reserved | Powered by Refresh