20 Korrik 2017

Ngjarjet e datës 13 prill 2017

- Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, do ta mirëpres homologun e tij nga Gjermania, Sigmar Gabriel. (Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës, “Adem Jashari”, ora 8:30 - vetëm pamje)

- Kryeministri, Isa Mustafa pret Ministrin e Punëve të Jashtme Sigmar Gabriel. (Para objektit të qeverisë, ora 9:00 - mediat me qenë te pranishme ora 8:30 - vetëm pamje - pas takimit mbajn konferencë për media)

- Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj  do ta takojë homologun e tij nga Gjermania, Sigmar Gabriel. (Ndërtesa e Qeverisë, salla P 37, ora 10:15 - vetëm pamje)

- Mbahet mbledhja e Komisionit për Administratë Publike, Qeverisje Lokale dhe Media në të cilën do të behët shqyrtimi i Projektligjit për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit nr.04/L-036 për Statistikat zyrtare të Republikës së Kosovës. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N 302, ora 11:00)

- Zëvendëskryeministri i Republikës së Kosovës, Ramiz Kelmendi pret në takim Bordin udhëheqës të Odës së Afarizmit të Kosovës. (Ndërtesa e Qeverisë, ora 11:00)

- Zëvendëskryeministri i Qeverisë së Kosovës, Hajredin Kuçi mban një ligjëratë me studentët e Kolegji ISPE. (Objekti i Kolegjin ISPE, ora 11:00)

- Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arsim Bajrami, do të vizitojë Qendrën për trajnimin e mësimdhënësve për zbatimin e Kurrikulës së re në shkollën “Dardania” në Prishtinë. (Objekti i shkollës, ora 11:00)

- Komisioni për Legjislacion, Mandate, Imunitete, Rregulloren e Kuvendit dhe Mbikëqyrjen e Agjencisë Kundër Korrupsionit, do të mbajë dëgjim publik lidhur me Projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për Trashëgiminë në Kosovë. (Ndërtesa e Kuvendit, salla 506, ora 11:00)

- OVL-UÇK dega në Kaçanik, shënon 18 vjetorin e Betejës së Sllatinës, komuna e Kaçanikut. (Te lapidari afër urës së lumit Lepecë në fshatin Doganaj, komuna e  Kaçanikut, ora 11:00)

- Grupet jo formale të cilat përfaqësojnë komunat Prizren, Leposavic, Gjilan dhe Zvecan organizojnë  tryezën “Qasja në dokumente publike”. (Ndërtesa e Kuvendit, salla S 1, ora 13:00)

- Kryeparlamentari Kadri Veseli pret në takim senatorin amerikan, John McCain. (Kabineti i Kryeparlamentarit, ora 13:45)

- Mbahet ceremonia e nënshkrimit të marrëveshjes së bashkëpunimit ndërmjet Ministrisë së Financave dhe Institutit Kosovar për Qeverisje Lokale për hartimin e Projektligjit për Financat e Pushtetit Lokal. (Ndërtesa e Institutit Kosovar për Qeverisje Lokale, afër zyrës së Auditorit Gjeneral, ora 14:00)

- Lëvizja Vetëvendosje! mban konferencë për media me ç'rast flet Dardan Molliqaj ku do të paraqitet struktura e krimit të organizuar brenda Policisë së Kosovës. (Zyrët e Vetëvendosjes, ora 14:00)

- Mbahet seanca solemne e Kuvendit të Republikës së Kosovës në të cilën do të behët sdresimi i Senatorit amerikan, John McCain, deputetëve të Kuvendit. (Kuvendi i Kosovës, ora 14:30)

- Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, pret në takim Senatorin Amerikan, John McCain, i cili do të qëndrojë për vizitë në Kosovë. (Qeveria e Kosovës, ora 15:10 - vetëm pamje) 
Prapa

© Copyright - Agjencia - Ekonomia - 2005 - 2015 - All Rights Reserved | Powered by Refresh