20 Korrik 2017

Ngjarjet e datës 11 prill 2017

- Kryeministri Isa Mustafa, merr pjesë në hapjen e “Javës së Bibliotekës”. (Biblioteka Kombëtare e Kosovës, ora 10:00)

- Seanca e Kuvendit të Republikës së Kosovës. (Kuvendi i Kosovës, ora 10:00)

- Federata Sindikale e Post Telekomunikacionit te Kosovës-FSP-PTK organizon konferencën për shtyp lidhur me situaten e krijuar pas vendimit te Gjykatës se Arbitrazhit kundër PTK-se nga ana e Z Mobile. (Objekti Qendror i PTK-se ne Dardani, ora 10:00)

- Ministria e Administratës Publike dhe Agjencia Kundër Korrupsionit, me mbështetje të UNDP-së në Kosovë, organizojnë tryezë të rrumbullakët për Institucionalizimin e Planifikimit të Integritetit në Kosovë. (Ministria e Administratës, salla P015, ora 10:30)

- Pjesetaret e ish-Brigades 138. "Agim Ramadani", me rastin e 18 vjetorit te renies heroike te Agim Ramadanit do te bejne homazhe prane varrit te tij. (Kompleksin Memorial te Betejes se Koshares, ora 11:00)

- Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural dhe Telekomi i Kosovës  do të nënshkruajnë sot një marrëveshje bashkëpunimi për përkrahjen e platformës teknologjike Bujku. (Selia qendrore e Telekomit të Kosovës, ora 14:00)

- Kyle K. Courtney nga Universiteti i Harvardit mbanë ligjeratë mbi temen "Respektimi i të drejtes së autorit në mediat e reja". (Salla e kuqe e Fakulteti Filologjik, ora 15:30)

Prapa

© Copyright - Agjencia - Ekonomia - 2005 - 2015 - All Rights Reserved | Powered by Refresh