20 Korrik 2017

Ngjarjet e datës 8 prill 2017

- Vazhdon dita e tretë e konferencës ndërkombëtare për Muze dhe. (Ambientet e Muzeut të Kosovës,ora 9:30)

- Ministri i Infrastrukturës, Lutfi Zharku dhe kryetari iKomunës së Lipjanit, Imri Ahmeti, do të inspektojnë punimet në aslfaltimin e rrugës Gadime e Epërme - Smallushë - Sllovi, projekt ky i financuar nga Ministria e Infrastrukturës në vlerë 439,916.54 euro, me një gjatësi prej 5026 metrash dhe gjerësi prej 5 metrash. (Gadime e Epërme, ora 11:00)

- Në kuadër të AABtalks i ftuar për ligjëratën e radhës është futbollisti  më famë botërore, Lorik Cana. (Teatri “Faruk Begolli në Kolegjin AAB, ora 11:00)

- Ministri Zharku do të përurojë fillimin e punimeve të projektit tjetër për ndërtimin e rrethrrotullimit në rrugën nacionale Prishtinë – Lipjan i cili financohet nga MI në vlerën 242,310.27 euro.  (Rrethrrotullimi te burgu,  ora 12:00) 

- Dega e LDK-së në Malishevë do të shënojë 27-vjetorin e themelimi të saj, e në të cilën do të marrë pjesë edhe Kryetari  i LDK-së, njëherësh dhe Kryeministër i Republikës së Kosovës, akademik Isa Mustafa. (Restorant “Mani” në Malishevë, ora 14:00)

- Lëvizja Vetëvendosje! mban konferencë për media me ç'rast do të flasë deputeti Rexhep Selimi. (Selia e Vetëvendosjes, ora 14:00)

- Themeluesit Mimoza Kusari - Lila dhe Ilir Deda përurojnë zyrët e subjektit më të ri politik “Alternativa”, dega në Prizren më ç'rast mbajn edhe  tubim prezantues. (Kompleksi i “Lidhjes së Prizrenit”, ora 14:00) 

- Dega e LDK-së në Shtime do të shënojë 27-vjetorin e themelimi të saj, e në të cilën do të marrë pjesë edhe Kryetari  i LDK-së, njëherësh dhe Kryeministër i Republikës së Kosovës, akademik Isa Mustafa. (Shtëpia e Kulturës në Shtime, ora 16:00)
Prapa

© Copyright - Agjencia - Ekonomia - 2005 - 2015 - All Rights Reserved | Powered by Refresh