20 Korrik 2017

Ngjarjet e datës 7 prill 2017

- Kryeministri Isa Mustafa merr pjesë në mbledhjen e Qeverisë së Republikës së Kosovës. Ndërtesa e Qeverisë, ora 9:00)

- Instituti Kërkimor për Çështje Evropiane dhe të Zhvillimit organizon konferencën - Forca e Sigurisë së Kosovës 'Perspektivat e së Ardhmes’. (Swiss Diamond Hotel, ora 9:30)

- Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, do të marrë pjesë në konferencën“Forca e Sigurisë së Kosovës - Perspektivat e së Ardhmes”, e cila organizohet nga Instituti Kërkimor për Çështje Evropiane dhe të Zhvillimit. (Hoteli Swiss Diamond, ora 9:30)

- Vazhdon dita e dytë e konferencës ndërkombëtare për Muze dhe Trashëgimi në të cilën rreth 100 muze dhe profesionistë të fushave të trashëgimisë të 13 shteteve, do të takohen në Prishtinë.  (Ambientet e Muzeut të Kosovës,ora 9:15)

- Në shënim të Ditës Ndërkombëtare të Shëndetit  organizuar nga Fakulteti i Infermierisë, Instituti AAB dhe me përkrahje të Ministrisë së Shëndetësisë së Republikës së Kosovës, në Kolegjin AAB do të mbahet Simpoziumi I, në temën “Qasja bio-psiko-sociale ndaj problemeve të shëndetit mendor”. (Teatri i AAB-se “Faruk Begolli”, ora 10:00)

- Oda Amerikane organizon tryezë me Ministren e Tregtisë dhe Industrisë, zj. Hykmete Bajrami. (Orion Conference Center, ora 11:00)

- Kryeministri Isa Mustafa merr pjesë në konferencën që organizohet për shënimin e Ditës së Komunitetit Rom. (Ndërtesa e Qeverisë, ora 11:30)

- Mbahet ceremonia inauguruese e fluturimeve të kompanisë ajrore Wizzair në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”.(ANP “Adem Jashari”, ora 11:30)

-  Zyra për Çështje të Komuniteteve pranë zyrës se Kryeministrit organizon konferencën ceremoniale për festimin e Ditës së Komunitetit rom. (Ndërtesa e Qeverisë, salla nr. P38, ora 11:30)

- Lëvizja Vetëvendosje mban konferencë për media. (Zyrët qendrore të Vetëvendosjes, ora 12:00)

- Mbahet konferenca e parë për shtyp e subjektit më të ri politik “Alternativa”, dega Prizren ku do të shpalosen detaje rreth themelimit të “Alternativës”. (Zyrat e “Alternativës” në rrugën “Sheshi i Lidhjes”, pranë zyrës së KDI-së në Prizren, ora 12:30)

- Ambasadori Britanik Ruairí O'Connell nesër do t'i dorëzojë Elizabeth Gowing çmimin 'Points of Light' në emër të Kryeministres Britanike. (The Ideas Parnership në Fushë Kosovë, ora 12:45)

- Kryeministri Isa Mustafa viziton Agjencinë Kosovare të Privatizimit. (Ndërtesa e AKP-së, ora 13:00)

- Këshilli  Drejtues i Sindikatës së Bashkuar te Arsimit, Shkencës dhe Kulturës se Kosovës mban takim për të bërë analizën e aktualitetit në arsim dhe për të vendosur për veprime konkrete sindikale varësisht nga situatat e krijuara. (Salla e takimeve  e Qendrës së studentëve, te selia e SBASHK-ut, ora 15:00)

- Me rastin e shënimit të 9-të vjetorit të miratimit të Kushtetutës së Republikës së Kosovës, nën përkujdesjen e Ministres së Drejtësisë, Dhurata Hoxha, organizohet ceremonia për nder të Ditës së Kushtetutës. (Swiss Diamond Hotel, ora 17:00)

- Kryeministri Isa Mustafa merr pjesë në ceremoninë e shënimit të 9-vjetorit të Ditës së Kushtetutës së Republikës së Kosovës. (Hotel Swiss Diamond, ora 17:00)
Prapa

© Copyright - Agjencia - Ekonomia - 2005 - 2015 - All Rights Reserved | Powered by Refresh