27 Prill 2017

Ngjarjet e datës 3 prill 2017

- Instituti GAP organizon konferencën për media ku prezanton rezultatet e hulumtimit "Adresimi i Përgjegjësisë - Njohuritë e Qytetarëve me Kompetencat e Komunave". (Zyrët e Institutit GAP, ora 10:00)

- Ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj dhe ministri për Mjedis dhe Planifikim Hapësinor, Ferat Shala raportojnë para Komisionit Parlamentar për Stabilizim Asociim. (Ndërtesa e Kuvendit, salla S-II, ora 10:00 - Mediat mund të marrin pamje në fillim të mbledhjes, ndërsa pas përfundimit të saj, do të ketë deklaratë për media)

- Kryeministri Isa Mustafa viziton Kompaninë Pestova si dhe fabrikën e prodhimit të Vipa Chips, e cila merret me prodhimin, kultivimin, përpunimin si dhe shitjen e distribuimin e patates dhe produkteve të saj. (Fshati Pestovë, Vushtrri, ora 11:00)

- Ministri i Financave Avdullah Hoti mban konferencën për nedia në të cilen do të prezantoj për herë të parë publikimin e të dhënave mujore fiskale për një periudhë 11 vjeçare. (Ndërtesa e  Qeverisë, kati 11, ora 13:00)

- Shoqata e Familjeve të Heronjve dhe Dëshmorëve të Kombit, për nder të përvjetorit të rënies së dëshmorit të kombit, Sherif Frangu, do të shfaq filmin dokumentar “Premiera e filmit dokumentar për dëshmorin e kombit, Sherif Frangu, i vrarë nga policia speciale e Beogradit në demonstratën e 3 prillit 1981 në Ferizaj. (Kino ABC, ora 14:00)

- Qendra Amerikane për Këshillim me mbështetjen e Ambasades se SHBA-së në Kosovë organizojn panairin e Universiteteve Amerikane - Edukimi Amerikan. (Hotel Sirius, ora 14:30)

- Ambasadori Greg Delawie do të takoj dhe përshëndes organizatorët e panairit, përfaqësuesit e Univerziteteve amerikane dhe studentët të cilët do të vizitojnë panairin e dytë Univerzitarë “EducationUSA” në Prishtinë. (Hoteli Sirius, ora ora 15:15) 

 

- Fillon punimet dyditore sesioni i parë i Komisionit të përbashkët për bashkëpunim ekonomik Kosovë-Hungari. (Hotel Swiss Diamond, ora 15:15)

- Otonomy hap ekspoziten "Presidnetet amerikanë dhe marrëdhenjet shqiptare". (Bibloteka Kombëtare e Kosovës, ora 19:00)

Prapa
Prishtina International Airport Adem Jashari / Limak Kosovo
Nr. Fl. Nga Statusi
WK402ZurichESTIMATED 08:15
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED 08:30
EZS1483GeneveESTIMATED 08:35
WK1406ZurichESTIMATED 09:00
ST8656DusseldorfESTIMATED 09:45
Nr. Fl. Për Statusi
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:20
WK403ZurichESTIMATED 09:05
EZS1484GeneveESTIMATED 09:20
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED 09:25
WK1407ZurichESTIMATED 10:00

© Copyright - Agjencia - Ekonomia - 2005 - 2015 - All Rights Reserved | Powered by Refresh