29 Maj 2017

Ballina

Mbahet konferenca shkencore 'Sfidat e sigurisë në Kosovë'

Prishtinë, 29 maj - Sot në Akademinë e Kosovës për Siguri Publike (AKSP), organizon konferencën e parë shkencore me temë “Sfidat e sigurisë në Kosovë”.Lexo

Nga sot fillon dezinsektimi në Komunën e Prishtinës

Prishtinë, 27 maj - Komuna e Prishtinës ka njoftuar se duke filluar nga sot do të filllojë dezinsektimi hapësinor në kryeqytet. Kjo ditë sipas komunës është zgjedhur pas të gjitha përgatitjeve teknike dhe operative nga ana e Komunës së Prishtinës dhe kompanisë dhe pasi që parashikimet klimatike sigurojnë një javë me mot stabil dhe pa reshje, për arsye se reshjet gjatë procesit të dezinsektimit e bëjnë të paefektshëm aksionin.Lexo

Oda e Noterëve shënon 5 vjetorin e themelimit

Prishtinë, 27 maj - Për nderë të 5 vjetorit të Odës së Noterëve të Republikës së Kosovës organizon konferencën me temë “5 Vite të Sistemit Noterial në Kosovë, sfidat, arritjet dhe objektivat e ONK-së.Lexo

Mot i vranët do të vazhdojë edhe gjate vikendit

Prishtinë, 27 maj - Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK) ka njoftuar se gjatë këtyre dy ditëve do të mbaj mot i vranët dhe me intervale me diell. Lexo

IOM: 1530 emigrantë të vdekur në 2017 gjatë kalimit të Mesdheut

Gjenevë, 27 maj - Organizata e Kombeve të Bashkuara për Migrimin (IOM) ka bërë të ditur se 1 530 emigrantë dhe refugjatë kanë humbur jetën sivjet gjatë kalimit të Mesdheut.Lexo

Prishtina International Airport Adem Jashari / Limak Kosovo
Nr. Fl. Nga Statusi
XQ5150AntalyaSCHEDULED 04:52
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED 08:30
EZS1483GeneveESTIMATED 08:35
TB1651BrusselsESTIMATED 08:50
WK402ZurichESTIMATED 08:55
Nr. Fl. Për Statusi
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:20
OS770ViennaSCHEDULED 07:10
EZS1484GeneveESTIMATED 09:20
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED 09:25

© Copyright - Agjencia - Ekonomia - 2005 - 2015 - All Rights Reserved | Powered by Refresh