23 Maj 2017

Ballina

Hapet edicioni i 7-të i Panairit Virtual të Karrierës

Prishtinë, 23 maj - Sot në oborrin e Rektoratit të Universitetit të Prishtinës "Hasan Prishtina" do të bëhet hapja solemne e edicionit të 7-të të Panairit Virtual të Karrierës të organizuar nga Qendra për Zhvillim të Karrierës e Universitetit të Prishtinës. Lexo

KOMF nis rishikimin e legjislacionit që adreson dhunën ndaj fëmijëve

Prishtinë, 23 maj - Koalicioni i OJQ-ve për Mbrojtjen e Fëmijëve në Kosovë - KOMF në partneritet dhe mbështetur nga projekti “Të ndalojmë dhunën ndaj fëmijëve” i përkrahur nga BE dhe UNICEF, ka paraparë të zhvillojë një seri konsultimesh publike për të sjellë qëndrimet e akterëve kyç të shoqërisë civile dhe akterëve relevant të institucioneve publike lidhur me rishikimin e legjislacionit që adreson dhunën ndaj fëmijëve.Lexo

Krerët e misioneve të BE vizitojnë qendrën historike të Prizrenit

Prizren, 23 maj - Me ftesë të përfaqësuesve të shoqërisë civile lokale, Shefja e Zyrës së BE-së në Kosovë/Përfaqësuesja e Posaçme e BE-së, Nataliya Apostolova, Shefja e EULEX-it, Alexandra Papadopoulou dhe Shefat e Misioneve të BE-së në Kosovë do të vizitojnë nesër qendrën historike të Prizrenit. Lexo

MTI financon edhe Parkun Industrial në Qylagë të Lipjanit

Prishtinë, 22 maj - Në kuadër të angazhimeve për themelimin e Zonave Industriale nëpër komunat e Kosovës, Ministrja e Tregtisë dhe Industrisë, Hykmete Bajrami, nënshkroi sot marrëveshje për bashkëfinancimin e projektit “Parku Industrial” në Qylagë të Komunës së Lipjanit. Lexo

Austria ndër zërat kryesor për Kosovën

Vjenë, 22 maj - Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, është takuar sot me presidentin e Republikës së Austrisë, Alexander Van der Bellen, në Pallatin Hofburg në Vjenë, me të cilin ka biseduar për thellimin e marrëdhënieve bilaterale, rritjen e bashkëpunimit rajonal dhe intensifikimin e agjendës euro-atlantike për Kosovën.Lexo

Prishtina International Airport Adem Jashari / Limak Kosovo
Nr. Fl. Nga Statusi
ST6478London-GatwickARRIVED 23:09
XQ5150PAntalyaESTIMATED 06:10
WK402ZurichESTIMATED 08:25
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED 08:30
EZS1483GeneveESTIMATED 08:35
Nr. Fl. Për Statusi
ST6479London-GatwickTAKE OFF 23:58
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:20
XQ5151AntalyaESTIMATED 07:00
WK403ZurichESTIMATED 09:15
EZS1484GeneveESTIMATED 09:20

© Copyright - Agjencia - Ekonomia - 2005 - 2015 - All Rights Reserved | Powered by Refresh